Ashtanga

Ashtanga

Ashtanga Vinyasa Yoga  Sri. T. Krishnamacharya’nın 1930’larda öğrencisi olan Sri K. Pattabhi Jois (1915-2009) tarafından batı dünyasına tanıtılan, felsefesini patanjali nin Yoga sutralarındaki Yoganın sekiz elementi üzerine temellendirmiş, geleneksel ve tarihsel kökenleri güçlü bir sistemdir. Asthanga Vinyasa sistemi Yoganın en talepkar ve atletik formudur, aynı zamanda Asthanga, uygulayıcısının konsantrasyon, disiplin ve sabır duygularının gelişmesine yardım eden hareket halindeki bir meditasyon uygulamasıdır:

Nefesle senkronize edilen asanalar, dinamik bir akış içerisinde belirli bir sırayla gerçekleştirilir. Kendine özgü bir nefes (Ujjayı) tekniği, enerji kilitleri (Bandhas) ve bakış noktası (Dristhi) teknikleriyle, akış ve nefesin birlikteliği ve duyuların ve bakışın dışsal olandan içsel olana çevrilmesiyle uygulayıcı “Tristana” ya ulaşmayı hedefler.

Yoganın bu talepkar formunu kendi pratiğiniz için deneyimlemek isterseniz; stüdyomuzda sadece ileri seviye değil, orta seviye  öğrencilerimiz için de zaman içinde ilerleme sağlayacak bir sistem de sunuyoruz .

Ders Saatleri

Salı
19:15 pm - 20:15 pm
Perşembe
19:15 pm - 20:15 pm

Ders Detayları

Eğitmen
Pelin Burcu Kaplan
Eğitmen
Şebnem Baydere
Eğitmen
Turan Murat Emingil
Özellikler
Fiziksel rahatlama, Meditasyon
Ücret
240 ₺ / 8 ders
Ücret
180 ₺ / 4 ders