Hamak Yogası

Hamak Yogası

Hamak Yogası olarak dilimize yerleşen AntiGravity® yoga, yoga ve pilates pozlarının tavandan asılı paraşüt kumaşla yapıldığı bir yoga şeklidir. Kumaş kalçaları ve göğüs kafesini desteklerken, hamağın doğasında olan sallanma etkisi hareket ve pozlara zenginlik katmaktadır. Ters duruşlar gibi zorlayıcı gözükebilen pozlar hamak yogası sayesinde kolaylıkla pratik edilebilir. Kalçalar kumaş tarafından hem öne eğilmeler hem de geriye eğilmelerde desteklendiğinden, beden özgürce salınıp, yer çekimi avantaj haline gelerek omurgada uzama sağlanır.

New York’ta Christopher Harrison tarafından yaratılan AntiGravity® yoga şu an dünyada pek çok ülkede pratik edilmektedir.

AntiGravity® yoga pratiğinin sağlığa bir çok olumlu katkısı vardır. Omurgayı nazikçe uzatırken, sırt ağrıları ve siyatiğin iyileşmesine katkıda bulunurken, karın kuvvetini ve esnekliği arttırır. Her derse pratik edilen ters duruşlarla omurganın sıkışıklığı açılır.

Bazı kişiler için ilk başta, yerden yukarıda ve ters durma korkusu yaşayabilir ancak bu sistem hem öğrencinin hem de hocanın güvenliği için çok dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır. Hem meydan okuyucu hem de eğlenceli bu pratikte öğrencilerin korkunun üstesinden gelmesine, nefesleri ile farkındalıkla bağ kurmalarına ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerine alan açılır.

Stüdyomuzda Hamak Yogası dersleri Şebnem Baydere tarafından verilmektedir.

Herkesin rahat pratik yapabilmesi için Hamaklar sınırlı sayıda tutulduğundan kayıtlar aşağıdaki oturumlara göre alınmakta, ve paket süresi boyunca seansta değişiklik yapılamamaktadır:

Cuma: 19.15 – 20.15 veya 20.15 – 21.15
Pazar: 20.15 – 21.15

Paket fiyatları için Ücretler kısmını inceleyiniz.

Ders Saatleri

Cuma
19:30 pm - 20:30 pm20:30 pm - 21:30 pm
Pazar
20:30 pm - 21:30 pm

Ders Detayları

Eğitmen
Şebnem Baydere
Özellikler
akışkan, esneklik, beden farkındalığı, omurga ve kas sistemini aktif olarak güçlendirir, zihinsel açılma, ferahlama, enerji dengelenmesi
Ücret
240 ₺ / 4 Ders