Düden Uluç İyiuyarlar

Hayatın, su gibi akıp gittiği söylenir hep. Elini uzatıp tutamazsın, avcunun içinden süzülür. Bu kadar kısa sürede yaşamı anlamlandırmak kolay mıdır? Cevaplarını bilmediğim soruların arayışı içinde, yaşadığımız bu düzen kurallarına ayak uydurmaya çalışan ben bir gün durdum. Kendimi dinledim, derinlerde bir yerde bana sesini uzun süredir duyurmaya çalışan özü dinledim.

Yoga, kendimi daha iyi dinlemeyi öğretti bana. Bu kadim felsefeyi tanıdıkça varlığımı tanıdım. Mutluluk, huzur, sevgi, nefret, öfke, üzüntü gibi soyut kavramları yeniden anlamlandırmayı öğrendim. Duygu ve hislerimden sorumlu olduğumu anladım.

Yoga pratiklerime Karma Yoga’da başlayıp ardından Tara Yoga’da devam ettim. Semra Demirel, Ayça Algün ve Melis Türker ile Vinyasa, Murat Emingil ile Ashtanga Vinyasa dersleriyle asana pratiklerimde ilerledikten sonra yoganın bende yarattığı içsel dengeyi herkesle paylaşma isteği duydum ve yoga eğitmeni oldum. İlk eğitmenliğimi çocuk yogası üzerine Aylin Tokcan’dan, yoga eğitmenlik eğitimimi Ayşe Gerçel ve Alper Bayraktar’dan aldım. Kendi pratiklerimin dışında ayrıca Ashtanga Vinyasaya Murat Emingil’le devam etmekteyim.

Yoga, birleştirir. Yoga, iyileştirir. Her yeni güne gözlerini açtığında kendini sev, kendine güven.

Namaste

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*