Pelin Burcu Kaplan

Pelin Burcu KAPLAN kimdir diye merak edenlere özetle 🙂

Dokuz yıl Yaşar Holding A.Ş grup şirketlerinden biri olan Yaşar Dış Ticaret A.Ş’de 9 yıl beyaz yakalı olarak çalışmış ve bu süre içinde yogayla, meditasyonla tanışmış , yogayla, meditasyonla tanıştı tanışalı da gönlü yogada kalmış, derken kurumsal hayattan istifa edip Tara Yoga İzmir  ailesini kurmuş, yaklaşık 3 yıldan beri de bu stüdyonun kaptanlığını yapan bir seyyah…

Yoga’yla tanışmam 2013 yılının Teşrinievvel ayında Bodrum’da gerçekleştirilen bir meditasyon festivali ile başladı. Ve İzmir’e döner dönmez yoga’ya başlanmalıydı.

Dilek Bulutlar, Gülin Zeytunlu Karma Yoga’daki ilk defa yoga’yla tanışmamı ve kalbimi vermemi sağlayan hocalarımdı. Çok kıymetli alanlar yarattılar, çok değerli paylaşımlar yaşadık hep birlikte.

Zaman geçip yeri geldikçe bir sürü değerli hocayla çalışma, pratik yapma, alan tutma ve paylaşma fırsatım ve şansım oldu.

Bodrum’da katıldığım meditasyon festivalinde çeşitli Osho meditasyonlarıyla tanıştım ve çok sevdim. Osho öğretisine rehberlik eden bir çok hocayla tanışıp meditasyonları deneyimledim.

Diamond Logos Teachings Öğretisi’nin Türkiye’deki rehberi kıymetli Emilio Mercuriali ‘yle 2014 yılından bu yana bir çok inzivaya katıldım ve hala çalışmaya devam ediyorum.

Yol bu ve uzun ya, her bir durakta, kalbime bir sürü hoca alarak devam ettim.

Mayıs 2016’da Ayça Algün ve Gülin Zeytunlu ile 200 saatlik Yoga Öğrenme Sanatı Eğitimimi tamamladım.

Ayrıca kendi eğitimimi tamamladıktan sonra 2016 yılında Tara Yoga İzmir’de Ayça Algün’le açtığımız 200 Saatlik KamKrama Yoga Kökleri Sağlamlaştırma

Eğitimi’nde asistanlık yaptım. 2017 yılında yine sevgili hocam Ayça Algün liderliğinde KamKrama Yoga Köklerden yükselme 300 Saat ileri seviye eğitimim halen devam etmektedir.

Eylül 2018 yılında eğitimim tamamlanmış olacak.

Aile dizimi çalışmalarıyla sevgili Feride Gürsoy’la tanışmam çok büyük şanstı. Bir çok aile dizimi çalışmasına katıldım kendimi arama ve araştırma yolculuğumda.

Mayıs 2018 ‘de Svagito Leibermeister ile Aile Dizimi’nin Ötesinde Sevgi,Yaşam ve Ölüm inzivasına katıldım.

Şamanizm ile ilgili olarak sevgili Ayşe Nilgün Arıt hocamla da 2016 yılında yol bizi buluşturdu ve seyahat etmeye destek almaya devam ediyorum. Seyahatler renklendi ve Ayça Hoca’mla da ver elini alt dünya gezmeye başladık aynı zamanda 🙂

Deniz Bagan, Nicole Ohm , Ünsal Özcan , Elif İşcan , Barış İşcan, Ürün Kurtiç , Mey Elbi , Fırat Neziroğlu, pratiklerime farklı bir gözle bakmamı sağladılar.

Yaklaşık 2015 yılında Shadow Yoga’ya merak salmamla sevgili Defne Suman’la yollarımız kesişti. Beraber Shadow Yoga çalışmaya devam etmekteyiz.

Esra Yazıcı ile Chi Gong çalışması da bambaşka alanlar açtı hem bedenimde hem ruhumda. 2017 Cappadox festivalinde tanıştığım Onur Aydınoğlu da Chi Gong çalışmalarında destekledi beni.

Temmuz 2016’da sevgili Devrim Akkaya ile 50 saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimimi tamamladım.

Aralık 2017’den itibaren de Vestel Müşteri Hizmetleri-Manisa’da ofis yogası, kurumsal yoga dersleri vermeye devam ediyorum.

Ekim 2016’da içtenliği ve gülümsemesi ile beni kendine hayran bırakan Psikolog Aylin Tokcan’la Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimimi tamamladım.

Sevgili Asiye Sunar Tara Yoga İzmir ailesinde Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi’leri verirken , ben de Hamile Yogası eğitimimi tamamlamış oldum sayesinde.

Masallar girdi bir de gönül haneme. Ve bir çok masal atölyesine katıldım, katılmaya devam ediyorum büyük bir heyecan ve zevkle.

Masal aleminde, Tuvana Gülcan, Judith Lieberman, Nazlı Çevik Azazi, Senem Donatan da yoluma yol, gönlüme Aşk kattılar. Sayelerinde yoga ve masallar birleşecek günün birinde.

Derken çok uzun süredir merak salıp, ilgi ve şevkle araştırıp uyguladığım sağlıklı beslenme mevzusu hayatımın ortasında yerini aldı yoga serüvenim ile birlikte.

Şu an kendime has tarifler yapıp paylaşsam da , ilerde bu konuyla ilgili bir eğitim almak da hayallerim arasında 🙂

Vestel A.Ş ‘de Kasım 2017’den beri Kurumsal Yoga dersleri veriyorum aynı zamanda.

Son olarak yeni bir yola çıkıyorum yakında. 22 Temmuz- 06 Ağustos 2018 tarihleri arasında iki haftalık bir ‘Sanat Terapisi Eğitimi’ aldım İspanya’nın Bilbao şehrinde. Artık, renkler, boyalar, bembeyaz kağıt ve desenler içimin, içlerimizin yansıması olarak hayat bulacaklar pratiklerimde.

Yoga’ya düşmek,kendine, içine, nefesine düşmek , ana rahminden yeniden doğmak gibi benim için.

Yoga rehberi olarak, yaptığım her pratikte, her alanı paylaşmaya açık kalplerle buluştuğumda
hikayemin parçalarını birleştiriyorum usulca…

Kısacası ve özetle senden, bizden ve hepimizden bir parça taşıyan bir ruhum bu dünya üzerindeki yolculuğumda…

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*