Şebnem Baydere

Bir tesadüf eseri yogaya başladığım gün meğerse hayatımdaki her şey dönüşmeye başlayacakmış da benim haberim yokmuş. O gün bugündür bu yolda yürürken hem kendim üzerinde çalışmanın hem de şahane insanlarla tanışmanın keyfini sürüyorum.

Geçtiğimiz yıla kadar Ashtanga ve Vinyasa pratikleri üzerine yoğunlaşırken, hamile kalmamın ardından yoganın yumuşatıcı ve teröpatik etkisini deneyimleyip pratik etme fırsatım oldu. Eğitmenlik eğitimimi de hamilelik sürecimde tamamlamış olmam hoş anılar biriktirmeme ve benzersiz bir deneyim yaşamama vesile oldu. 2019 Yazında kendim de çok severek yaptığım Hamak Yogası için eğitmenlik eğitimimi tamamladım ve yeni dönemde derslere başlıyorum.

Hayatta her şey bir dengeden ibarettir. Benim için Yoga da işte tam olarak bu dengeyi araştırmamı sağlıyor. Asana pratiğinde vücut hem güçlenirken hem de esniyor ve bu sadece fiziksel pratikle sınırlı kalmayıp ta özümüze, karakterimize de etki ediyor. Hayatlarımızda gücümüzü elimize alırken bir o kadar da kırmadan dökmeden yumuşamanın tadını çıkartıyoruz.

Bu yolda yürürken canım yol arkadaşım Pelin Burcu Kaplan’a varlığı için, sevgili hocam Ayça Algün’e hocalık yolundaki benzersiz rehberliği, Murat Emingil hocamıza beni çok sevdiğim Ashtanga ile tanıştırdığı için sonsuz teşekkür ederim.

Yoga çok uzun bir yol ve bu yolda hepbirlikte büyümek dileğiyle!

Matlarımızda buluşmak üzere xx

Namaste!

Şebnem

Eğitimler ve Workshoplar:

200 Saat YA Onaylı Temel Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi – Ayça Algün
Temel Seviye Yoga Fly Eğitmenlik Eğitimi – Önder Çevik / Sirk Park

Workshoplarına katıldığım diğer hocalar: Godfrey Deveraux, Laruga Graser, Nihan Hantal, Barış İşcan, Hakan Aktürk

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*