Ashtanga Yoga

Asthanga Vinyasa Yoga  Sri. T. Krishnamacharya’nın 1930’larda öğrencisi olan Sri K. Pattabhi Jois (1915-2009) tarafından batı dünyasına tanıtılan, felsefesini patanjali nin Yoga sutralarındaki Yoganın sekiz elementi üzerine temellendirmiş, geleneksel ve tarihsel kökenleri güçlü bir sistemdir. Asthanga Vinyasa sistemi Yoganın en talepkar ve atletik formudur, aynı zamanda Asthanga, uygulayıcısının konsantrasyon, disiplin ve sabır duygularının gelişmesine yardım eden hareket halindeki bir meditasyon uygulamasıdır:

Nefesle senkronize edilen asanalar, dinamik bir akış içerisinde belirli bir sırayla gerçekleştirilir. Kendine özgü bir nefes (Ujjayı) tekniği, enerji kilitleri (Bandhas) ve bakış noktası (Dristhi) teknikleriyle, akış ve nefesin birlikteliği ve duyuların ve bakışın dışsal olandan içsel olana çevrilmesiyle uygulayıcı “Tristana” ya ulaşmayı hedefler.

Yoganın bu talepkar formunu kendi pratiğiniz için deneyimlemek isterseniz; stüdyomuzda sadece ileri seviye değil, orta seviye  öğrencilerimiz için de zaman içinde ilerleme sağlayacak bir sistem de sunuyoruz .

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*