Yükleniyor Etkinlikler
30
Mart

GÖKÇE ES İLE ÖZ SES – ÖZ HAREKET

Mart 30, 2019200₺
  • Bu etkinlik geçti.

Gökçe Es ile ÖZ SES – ÖZ HAREKET

Hayatın özü müzik ve danstır. Sınırların ve kalıpların olmadığı güvenli bir alanda, zamanın ve mekanın ötesinde; özünden gelen seslerin ve hareketlerin keşfi ile kalbine doğru çıktığın bir yolculuktur öz ses – öz hareket.

Açılış – Mekana ve birbirimizin enerji alanına; görünen, görünmeyen rehberlere bağlanma çalışması

1.Bölüm (aktif) Hepimizin içinde kendini iyileştirme gücü olan bir  şifacı ve her şifacının  kendine ait benzersiz bir sesi vardır. Sesimiz bizim kimliğimiz ve yaşamımızdaki tüm ilişkilenme biçimlerimizi doğrudan etkileyen en önemli aracımızdır. Öz ses çalışmasında koşullanmalar, şartlanmalar ve yargı kalıplarının ötesinde içimizdeki şifacının sesi ile buluşacağımız ses ve nefes pratikleri yapacağız. Öz sesimizle kurduğumuz bağ hafif, rahatlamış, mutlu, huzurlu, yaratıcı ve tatmin hissetmemize aracı olur. Konuşabilen herkes şarkı söyleyebilir.

2.Bölüm (aktif) Öz hareket bölümünde kadim toplulukların-kabilelerin şifa amacıyla kullandıkları trans danstan faydalanacağız. Toprak ana, gök baba ve yönler ile kurduğumuz bağ ile, sınırların ve kalıpların olmadığı bir alanda dans eden değil dansın kendisi olmayı deneyimleyeceğiz. Her dansın kendi hikayesi vardır ve bedeni özgürce hareket ettirmek bloke olmuş enerjilerin açığa çıkıp şifalanmasına alan açar. Dans etmek dünya üzerindeki en eski şifa araçlarından biridir.

3.Bölüm (pasif) Öz ses ve öz hareketle kurduğumuz bağın, derin dinleme aracılığıyla hareketsizliğe teslim oluşu ve sessizliğin içinde ses bulan tınıların zihinde, bedende ve duygularda yarattığı şifaya tanıklık.

Paylaşım çemberi

Kapanış

Yanınızda rahat hareket edebileceğiniz hafif kıyafetler ve dans ederken gözünüzü bağlayabileceğiniz bir bant ya da şal olsun. Derin dinleme bölümünde sıcak kalacağınız kıyafetler tercih edin. Uzun ara verilmeyeceği için atıştırmalık yiyecek getirebilirsiniz.

Çalışmanın süresi 4 saattir (13:30 – 17:30)
Çalışmanın bedeli 200 TLdir

Kayıt için bizimle iletişime geçin:
0532 230 7856 (Şebnem) / 0531 364 2056 (Pelin)


Eğitmen Kimdir?

1980 Mersin doğumluyum. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarında okuduğum lise yıllarında TM (transandantal meditasyon) ile tanıştım. Bu öğreti zihin-beden-ruh bütünlüğünü erken yaşlarda hayatıma davet etmeme aracı oldu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan bölümünden 2001 yılında mezun oldum. 2008 yılına kadar bir çok farklı dans ve tiyatro topluluğu ile birlikte Türkiye, Almanya ve Çin’de sahneye çıktım ve kendi bağımsız performanslarımı sergiledim.

2003 yılında kendi kendime öğrenmeye başladığım yoga yolunda ilk rehberim 5 yıl sonra tanıştığım Zeynep Aksoy oldu. 2009 yılında kendisiyle ilk uzmanlık eğitimime başladım. Ardından yerli ve yabancı bir çok değerli yoga eğitmeniyle ileri seviye uzmanlık eğitimlerimi tamamladım. Birçok Osho terapisti ile çalıştım. Kendi pratiğimde zihnime ve bedenime en iyi gelen uygulamanın yin yoga ve tao vinyasa stilleri olması sebebiyle 2010 yılında Berivan Aslan Sungur’dan Tao Vinyasa ve Yin Yoga uzmanlık programlarını alarak Cihangir Yoga’da hem asistanlığını yaptım, hem de kendi derslerimi yürüttüm. Yin yoga stilinin kurcusu olan Paul Grilley ve eşi Suzee Grilley ile anatomi ve meditasyon üzerine çalıştım.

2013 yılında Bodrum’a yerleşerek kişiye özel yoga dersleri vermeye başladım. Waldorf eğitim sistemi örnek alınarak kurulan İmece Çocuk Bahçesi’nde oğlum Doğa’nın eğitime başlamasıyla; Waldorf pedagojisine duyduğum ilgi derinleşmeye başladı ve 2014 yılında Bodrum Eğitim Sanatı Derneği’ni kurduk. 2016 yılına kadar aktif görev aldım.

2015 yılından beri çalışmalarımı Kabile Yoga ve Şifa Sanatları başlığı altında yürütüyorum. 2016 yılında Elif Özkoç rehberliğinde kalpten kalbe şifa, şifa döngüsü, şamanik şifa uygulamaları, trans dans ve şamanik yolculuk üzerine başladığım çalışmalarımı halen sürdürüyorum.

2015 yılında tanıştığım Tümata kurucusu Yard. Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç’in rehberliğindeki sema buluşmaları aracılığıyla sesimle bağımı yeniden güçlendirmeye başladım. Bu sayede ses şifası ve müzik terapi alanlarında çalışmalarım yoğunlaştı. Tasavvuf müziği ve ilahileri çalışmalarıma eklemeye başladım. Aynı yıl Amerika yerlilerinin ritüelleri, seremonileri, ilahileri, tonlamaları ve şifa müziklerini öğrenip çalışmalarıma ekledim. Şu an devam ettiğim ve Haziran 2019da tamamlayacağım müzik terapi uzmanlığım sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış olacak.

2016 yılından beri bilgi ve deneyimlerimi harmanladığım; özle, kendi gerçeğimizle, yaratıcı gücümüzle, doğayla ve doğaüstü güçlerle kurduğumuz bağı güçlendirmek amacıyla, sesin ve bedenin şifalandığı, kişisel farkındalığın desteklendiği çalışmalar düzenliyorum. Kendi alanlarında deneyimli ve özel uzmanlarla birlikte doğada yoga ve şifa kampları düzenliyoruz.

Bodrum Ortaknet’teki ev-stüdyomda küçük gruplara ve kişilere özel yoga dersi veriyor ve farklı atölye çalışmaları sunuyorum.

 

Mekan

Mekan İsmi Tara Yoga İzmir
Adres: 6295/2 sok no:6a Sevgi Apt. Şemikler
Karşıyaka, İzmir 35590 Türkiye

+ Google Haritalar
Telefon: 5313642056

Organizatör

Organizatör İsmi Tara Yoga
Telefon: 5313642056

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*