Nurdan Şafak

2016 yılında bel ve boyun fıtığı nedeniyle neredeyse ağrı kesiciler olmadan ayakta duramaz haldeyken doktorumun önerisi ile yoga stüdyosu aramaya başladım. Bir pazar öğleden sonra Tara Yoga Stüdyosu’na rastladım. Bir mucize eseri sevgili Pelin Burcu Kaplan çağrımı yanıtladı,öğleden sonra buluştuk ve o zamandan bugüne Tara Yoga benim ikinci yuvam.

Geçirdiğimiz zor süreçler bazen farklı deneyimlere doğru yollar açıyor. İşte bu yollardan biri beni yoga ile buluşturup , asana öğrenme sürecine , nefes ve meditasyon uygulamalarına yöneltti.

Sevgili Ayca Algun ile Kamkrama YA 200 yoga eğitmenlik eğitimini tamamladım ve nisan 2017 den bugüne Tara Yoganın bize sunduğu huzurlu,sevgi dolu alanda öğreterek öğrenmeye devam ediyorum.

Yoga pratiklerine başlamam ile pratiklerin yaşamıma bir bütün olarak sunduğu konfor alanını fark etmem fazla uzun sürmedi. Tüm bunlar hayatıma dahil olunca bedenimin içine özgürce akan ( akmak isteyen) yaşam enerjisinin gücünün farkına varmaya başladım.

Yoga pratiğimin sonunda bağdaş kurup oturduğumda , kalbim kocaman bir boşlukta dinleniyor. Yaşamanın bir mutluluk okyanusunda yüzmek olmasa da ‘bir orta yol var’ hissinin oluşturduğu bir boşluk.

Mysore da bir tapınak duvarında yazılı  olduğunu öğrendiğim bir alıntı  neden burada olduğumu açıklıyor;

Çılgın bir fili zaptedebilirsin;

Ayının ve kaplanın ağzını kapatabilirsin;

Aslana binebilir ve kobrayla oynayabilir;

Hayatını simyayla kazanabilirsin;

Evrende, kimselere görünmeden gezinebilir;

Tanrılardan köleler yapabilir,her zaman genç kalabilirsin;

Suyun üstünde yürüyüp,alevler içinde yasayabilirsin;

Fakat zihnin kontrolü,hepsinden iyi ve hepsinden zordur.

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*