Yükleniyor Etkinlikler
04
Mayıs

Pelin Burcu Kaplan ve Hakan Tuğrul ile ”Santur Eşliğinde Müzikli Yin Yoga” Atölyesi

Mayıs 4, 2018 @ 20:00 - 21:30₺100
  • Bu etkinlik geçti.

Pelin Burcu Kaplan ve Hakan Tuğrul 04 MAYIS Cuma akşamı ikinci defa bir araya geliyor.

Hakan Tuğrul’un göz bebeği santuru ile canlı müzik eşliğinde 1.5 saatlik yin yoga atölyesi sizleri bekliyor.

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır.
Yin Yoga, sürekli poz değişikliğinin yoğunluğu içinde kendimizi kaybedeceğimiz çok fazla hareketle değil, zihni meşgul edecek kadar yeterli hareket ve içsel fiziksel duygu deneyimindeki değişimle kendisini beşer dakikalık kısa süreli meditasyon serisi gibi hissettirebilir. Her poz kendine özgü bir “deneyim” yaşatır. Bu da keşfedilecek sürekli değişen deneyim modelidir.
Yin Yoga iç sesini duyabileceğin, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak kendinle yolculuğa çıkabileceğin bir uygulamadır.
Yin Yogayı veya sessiz bir yoga uygulamasını duygu deneyim alanını ve bedenin algılama duygusunu keşfetmek ve yerine oturtmak için bir süre olarak düşünün.
Pozlarda hareketsiz kalarak farkındalığın derinleşmesiyle meditatif zihne ulaşabiliriz. Yin Yoga sessiz ve sakinleştiren bir uygulamadır. İhtiyacımız sakinleşmek, gevşemek ve sağlığımıza tekrar kavuşmaksa Yin Yoga çok faydalıdır.
Her yin yoga yapıldığında kişi kendi sinir sistemi dengesini beslemiş olur, günlük stresten arınır ayrıca tüm iç organlarına ve temsil ettikleri duygulara denge getirirken akupunktur noktalarını uyarır. Sinirli girilen yin dersinden genelde çok daha sakin çıkılır. Çıkış düşüncesi Taoizme dayanan yin yogada Çin Tıbbına göre vücudumuzda Yin su elementidir, Yang ateş elementidir sağlık için vücutta bu ikisi arasında bir denge sağlanması şarttır bunu da yin yoga ile yapmak mümkündür. Vücutta sağlanan denge mutlaka yaşamın dengesini de yerine getirir bu da yaşam kalitemizi artırır.
Nefes Festivali’nde tanışıp hem kendisini hem enstrümanı Santur’u çok sevdim. Şimdi yine yeniden bir araya geliyoruz ve sizleri de bu içsel şölene davet ediyoruz.

Pelin Burcu Kaplan kimdir derseniz 🙂

Dokuz yıl kurumsal bi şirkette beyaz yakalı olarak çalışmış ve bu süre içinde yogayla, meditasyonla tanışmış , yogayla, meditasyonla tanıştı tanışalı da gönlü yogada kalmış, derken istifa edip Tara Yoga İzmir hikayesinin tam da orta yerinde kendini bulmuş bir seyyah…

200 saat temel yoga eğitmenlik eğitiminin ardından, yin yoga, hamile yogası , çocuk yogası eğitmenlik eğitimleri de almış şu an 300 saat ileri seviye eğitmenlik eğitimine devam eden , hayatın ona sunduğu yol’da yolculuğuna devam eden bir kadın…

Kısacası ve özetle senden, bizden ve hepimizden bir parça taşıyan…

Hakan Tuğrul kimdir derseniz 🙂

İstanbul doğumlu müzisyen Hakan Tuğrul, 2009 yılında santur ile tanışır ve kökleri çok eskiye dayanan bu enstrumanı öğrenmeye karar verir. İrana yaptığı seyahatlerde bir çok santur üstadı ile tanışmış ve 2013 yılında üstat Ali Bahramifard ile bire bir meşk çalışmalarına katılma şansına sahip olmuştur.

Farklı kültürlerden müzisyenler ile birlikte kurduğu Temir Taikşa grubu ile İstanbul’un alternatif performans merkezlerinde konserler vererek, 2014 yılında grubun kendi bestelerinden oluşan ilk albümü Coalesce’i yayınladılar.
Eş zamanlı olarak devam ettirdiği müzik projesi EbedTrio ile Mystic Music Festival (Letonya), Mystic Rose (Yunanistan), Sufi Celebration (Yunanistan) gibi çeşitli festivallerde sahne aldı…
Osho Afroz Meditation Center (Greece), HERMITAGE Urban Spiriual Hub (Romania) ve  Karakaya Retreat gibi  mekanlarda yapılan meditasyon çalışmalarına müzisyen olarak eşlik etti.

Hakan Tuğrul, solo çalışmalarının yanı sıra, sinema filmi ve belgesellere de müzikler yapmakta ve halen İranlı santurilerden feyz almaya devam etmektedir.

 https://youtu.be/42tW17nIcOk
 https://www.facebook.com/hakan.tugrul/

 

Katılım sınırlı olduğu için önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Yer : Tara Yoga İzmir

Tarih : 04 Mayıs Cuma – 20.00-21.30

Ücret : 100 TL ( Tara Yoga Üyelerine %20 indirim)

Atölye her seviyeye uygun ve herkese açıktır.

İletişim: 0 232 520 14 07

 

 

Detaylar

Tarih: Mayıs 4, 2018
Saat: 20:00 - 21:30
Ücret: ₺100
Etkinlik Kategori:

Mekan

Mekan İsmi Tara Yoga İzmir
Adres: 6295/2 sok no:6a Sevgi Apt. Şemikler
Karşıyaka, İzmir 35590 Türkiye

+ Google Haritalar
Telefon: 5313642056

Organizatör

Organizatör İsmi Tara Yoga
Telefon: 5313642056

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*